Terapinis gydymas

  • Suaugusių ir vaikų dantų gydymas ir plombavimas,
  • Estetinis plombavimas
  • Nuolatinių dantų vagelių hermetizavimas silantų pagalba
  • Dantų balinimas

Terapinis gydymas – tai profilaktinė dantų apsaugos priemonė nuo ėduonies, arba jau ėduonies pažeistų dantų kietųjų audinių atstatymas, tradiciškai vadinamas plombavimu.
Kodėl atsiranda ėduonis? Kaip jį atpažinti?
Dantų ėduonis (arba dantų kariesas) – viena labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Ėduonis atsiranda, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų (kalcio ir fosforo). Ilgainiui emalis lūžta ir susiformuoja ertmė.
Esant dantų ėduoniui gelia ir skauda dantis nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų, ligonis negali normaliai sukramtyti maisto. Skaudant dantims, sutrinka ne tik seilių išsiskyrimas, bet ir skrandžio sulčių gamyba, todėl sutrinka maisto virškinimas. Tokie žmonės dažniau serga skrandžio uždegimu ir opalige.

Estetinis plombavimas – tai puiki galimybė funkcionaliai ir estetiškai atkurti nudilusius, pakeitusius spalvą ar ėduonies pažeistus dantis.
Kokios estetinio plombavimo galimybės?
Estetinio plombavimo metu galima pakeisti dantų spalvą, formą, padidinti arba sumažinti tarpus tarp dantų, atlikti sąkandžio korekcijas ir pan. Procedūros metu maksimaliai tausojami danties audiniai ir, naudojant pažangius darbo metodus bei kūrybiškumą, yra pasiekiamas pageidaujamas rezultatas.

Nuolatinių dantų vagelių hermetizavimas silantų pagalba:
Kas yra silantai?
Tai karieso profilaktikai skirtos medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles bei įdubas. Tai tarsi skysta plomba, kuria užliejamos vaikų dantų vagelės, taip užkertant kelią ankstyvajam ėduoniui. Silantai apsaugo natūralius dantų nelygumus nuo žalingų faktorių bei skatina papildomą emalio mineralizaciją. Procedūra atliekama 6 – 14 metų vaikams.